Statuetką SCYZORYKI 2017 18.06.2017, 12:24

9 czerwca w Kieleckim Centrum Kultury odbyła się finałowa gala dziewiątej edycji Festiwalu Scyzoryki. Świętokrzyskie Nagrody Artystyczne - przyznano w tym roku w 26 kategoriach muzycznych.

W  kategorii muzyka ludowa wśród nominowanych był nasz dziecięcy zespół taneczno – śpiewaczy Górne Nutki.  Na gali wraz z opiekunami i rodzicami naszych artystów reprezentowała najmłodsza grupa dzieci. Byliśmy niezwykle dumni i zadowoleni z kolejnego sukcesu.  To właśnie nasze dzieci zostały docenione i otrzymały statuetkę. Oprócz niej wręczono reprezentantom zespołu list gratulacyjny od starosty kieleckiego Michała Godowskiego za reprezentowanie powiatu kieleckiego i gminy Górno oraz kultywowanie tradycji ludowych regionu świętokrzyskiego przez młode pokolenie.

Gratulujemy!!!

W dniach 28 lutego i 1 marca 2017 r. w hali sportowej w Skorzeszycach odbyły się Gminne Turnieje Mini Piłki Siatkowej Chłopców i Dziewcząt.

Ciekawe i zacięte pojedynki rozegrali chłopcy. Reprezentująca naszą szkołę drużyna w składzie: Mateusz Galera, Mikołaj Kaleta, Mateusz Krawczyk, Jacek Krzysiek, Mikołaj Kupis (z klasy VIA) oraz Bartosz Kondraciuk i Piotr Pitek (z klasy VIB) wywalczyła drugie miejsce w gminie.

Świetnie zagrały także dziewczęta. Ich drużyna w składzie: Magdalena Czaja, Alicja Raczyńska, Katarzyna Wzorek i Aleksandra Szlufik (z klasy VIB) oraz Aleksandra Strząbała i Patrycja Wzorek (z klasy VIA) również wywalczyła drugie miejsce. Dziewczęta stoczyły pasjonujący pojedynek w finale i po zaciętej walce przegrały ze Szkołą Podstawową w Skorzeszycach 1:2.

GRATULUJEMY wicemistrzom gminy!

28 lutego 2017 r. w Zespole Szkół w Krajnie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „My się zimy nie boimy". Wzięło w nim udział troje uczniów z naszej szkoły. Jury oceniało uczestników w dwóch kategoriach. Najmłodsze dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego reprezentowała Maja Tomak. W kategorii klas I-II wystąpiły Oliwia Ozga z  klasy II b i Oliwia Piasecka z klasy III b. Wszystkie trzy dziewczynki zdobyły wyróżnienia. W podziękowaniu otrzymały drobne upominki.

6 stycznia br. w kościele pw. św. Jana z Dukli w Bęczkowie odbył się finał  I Gminnego  Przeglądu  Kolęd i Pastorałek. Wśród licznych wykonawców Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Górne Nutki zdobył uznanie jury i otrzymał nagrodę specjalną Grand Prix festiwalu. Mimo mroźnej pogody atmosfera na gali była bardzo ciepła, a dzieci uradowane kolejnym sukcesem.